Jdi na obsah Jdi na menu

Bangkok

p1040086.jpg

Bangkok je hlavním městem thajského království a samozřejmě také nejlidnatější město země. Toto město je domovem více než 8 milionů lidí (zlatá Praha) Bangkok se již dávno stal jakousi mekou všech různých cestovatelů a baťůžkářů, kterým toto město slouží jako vstupní brána do celé JV Asie.  Klasický baťužkář se ubytuje na slavné Kao San Road, načichne místním specifickým prostředím a teprve poté vyráží vstříc všem dobrodružstvím.

 

Pro inspiraci přidávám pár „důležitých“ rad, opsaných z mého oblíbeného trička, bez kterých se poctivý backpacker neobejde :D

I shall wear as big a backpack as possible to bear proud witness of my creed.

I shall not leave Khao San Road without a Lonely Planet guide

I shall wear the traditional nternational backpacker´s uniform and don at least one piece of local clothing (e.g. conical hat in Vientnam, a krama in Cambodia etc) to show my oneness with Asian people

I shall eat banana pancakes and phat thai on regular basis, for i tis quintessential Asian food.

I shall stay in the cheapest guest house. More money for beer.

I shall drink the local beer , for i shall always endeavor to be in tune with local culture and beacause i tis cheapest.

I shall make pilgrimage to a Full Moon Party on Hat Rin at least once in my life.

I shall bargain without mercy and hone my skill to a sharp edge, so that i can proudly proclaim our sacred motto „ i get it for less than the Local“.

I shall not leave Khao San Road without having my hair coloured, dradlocked, corn-rolled or shaved off.

Tak a vezte, že tomu teméř tak opravdu je.

img_3044.jpg

 

Jinak já osobně nemám Bkk moc rád, ačkoli předem hlásím, že město za to vůbec nemůže. Jelikož já nesplňuji výše uvedené pravdilo baťůžkářu, které praví, že každý v Bkk začíná a naopak já vždy přístávám někde na jihu v Malajsii nebo Singapuru a z Bkk odjíždím domů, tak se do tohoto města dostávám vždy až na konci mého putování. Z důvodu, že je to poslední místo před mou cestou zpět do šedé nudné evropské reality všedních dnů, jsem z toho v Bangkoku tradičně naštvaný a město jsem si nikdy  nedokázal užít. Hold ta představa, že to vše končí a já musím domů je v mém případě děsivá.

Jednou budu muset překročit zažité rituály a začít cestu zde, abych si naopak  město užil s vidinou, že jsem teprve na začátku své cesty.  Z Bkk znám pouze královský palác a okolí a samozřejmě Khao San Road, kde vždy poslední večer zoufale sedím, popíjím místní pivo a nevěřícně kroutím hlavou jak moc rychle to uteklo a že musím domů.